
Kako tradicija nalaže, nedjelju nakon proslave blagdana Duhova u župi Nova Bila proslavljena je i sveta misa na Brdu iznad Zabilja..
Dugogodišnja je tradicija da vjernici okolnih mjesta, ali i susjednih župa kroz okolne šume pješače i hodočaste Križu postavljenom na ovom mjestu, a nakon toga vrijeme provode u zajedničkoj molitvi i druženju.
Unatoč sunčanom i jako toplom vremenu euharistiji je nazočio veliki broj vjernika, a nakon mise uslijedilo je druženje i okrijepa uz tradicionalno pripremljeni grah.
Za one najmlađe bile su pripremljene i igre u kojima su se uspjeli snaći samo najsnalažljiviji.






Notra.ba

