
Povoljni su uvjeti za vožnju. Pojačana frekvencija vozila jutros je posebno u blizini većih gradskih centara. Očekuje se znatno frekventniji promet za vikend.
Zbog sanacije klizišta na dionici autoceste A-1 Tarčin-Lepenica za promet su zatvorene tunelske cijevi tunela Vis, 25. novembar i Grab, a prometuje se dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.
Zbog aktivnih klizišta izdvajaju se magistralni putevi Dobro Polje-Foča (na lokacijama Sijeračke stijene i Tuhalji) i Gacko-Tjentište (između tunela Čemerno i Surdup).
Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje zbog oštećenja kolnika još uvijek je prekinut promet.
Zbog aktivnog klizišta, u prekidu je prometovanje na regionalnim putevima Vrbaška-Mrakovica (u reonu kamenoloma Vučijak) i Ugljevik-Glavičice, u mjestu Ugljevik selo.
Radovi su aktualni i na autocesti A-1 Visoko-Podlugovi, kao i na magistralnim putevima: Polje-Kaćuni (u naselju Kaćuni), Sarajevo-Pale, Gnojnice-Nevesinje (Dračevice), Lepenica-Han Ploča, Jablanica-Mostar (Donja Jablanica i obilaznica kroz Mostar) i Hadžići-Sarajevo.
Na dionici magistralnog puta M-17 Maglaj-Kosova, zbog sanacijskih radova prometuje se usporeno. Zbog toga na mjestima gdje je vožnja usporena brzo dolazi do formiranja kolona što stvara nervozu i produžava vrijeme putovanja.
Na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona prometuju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona promet prekinut.
Na graničnim prijelazima putnička vozila, ne čekaju duže od 30 minuta.
Zbog oštećenja mosta granični prijelaz Brčko mogu koristiti samo pješaci.
Zabranjen je promet za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prijelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prijelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 9 do 13 sati i od 22 do 6 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 6 sati).
Danas od 19 do 6 sati, zbog obavljanja redovnog godišnjeg servisa tunela Oštrik i Vukov Gaj, doći će do zatvaranja dionica A-1 Sarajevo zapad-Sarajevo sjever, kao i ulaza na autocestu od ulica Safeta Zajke-Briješće-Butile-Sarajevo zapad. Na autocestu prema Zenici uključivat će se na NM Sarajevo Zapad, a iz Sarajeva idete magistralom preko Vogošće na NM Sarajevo sjever, priopćeno je iz IC BiHAMK-a.
Notra.ba

