
U župi svetog Ivana Krstitelja u Travniku održana je proljetna korona svećenika Travničkog dekanata, piše Nedjelja.ba..
Domaćin je bio župnik i dekan u Travniku preč. Josip Lebo, a tema susreta bila je Jubilarna 2025. godina – znak nade župnog pastorala.
Svetu misu predvodio je gučegorski arhiđakon mons. Pavo Jurišić, prepošt Stolnog kaptola vrhbosanskog. Na početku svete mise nazočne je pozdravio domaćin preč. Lebo.
U svojoj propovijedi mons. Jurišić ohrabrio je subraću koja pastoralno rade na području ovog dekanata rekavši kako se oslonac mogu pronaći u Bogu. „Božje je obećanje nama upućeno da se možemo osloniti za Njega. Taj osjećaj neka nas prati i povezuje i našem radu“, kazao je, uz ostalo, mons. Jurišić.

Uslijedio je radni dio u sklopu kojeg je pročitan i usvojen zapisnik s prošle korone koji je pročitao zapisničar fra Mile Beljo.
Stručno predavanje održao je profesor dr. vlč. Hrvoje Kalem na temu Življenje kršćanske nade u kontekstu vremena, a bila je prilika i za raspravu.
U rubrici Pod razno sudionici su se dogovorili oko rasporeda za vazmene velike ispovijedi i ostale tehničke informacije koje su važne za pastoralni rad u Dekanatu.
Susret je završen zajedničkim ručkom u pastoralnom centru župe Travnik.





Notra.ba

