![]()
Foto: Nedjelja.ba
U sklopu projekta "Unaprjeđenje odgojno-obrazovnih kapaciteta" učenici Sinjske klasične gimnazije, zajedno s profesorima i ravnateljem fra Joškom Kodžomanom boravili su u dvodnevnom posjetu Travniku, piše Nedjelja.ba..
Projekt Unaprjeđenje odgojno-obrazovnih kapaciteta uz potporu Ministarstva EU fondova Republike Hrvatske provode Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja Split i Nadbiskupsko sjemenište Petar Barbarić Travnik. Tako je cilj ovog posjeta bila razmjena iskustava, predstavljanje primjera dobre prakse, upoznavanje s kulturnim, povijesnim i prirodnim znamenitostima Travnika i Srednje Bosne.
Gosti iz Sinja prvog dana posjeta zajedno s ravnateljem preč. Željkom Marićem obišli su travnički KŠC te se upoznali s bogatom poviješću Zavoda. Također su imali priliku pogledati film o sl. Božjem Petru Barbariću.
Drugog dana, u cilju upoznavanja kulturnih i povijesnih znamenitosti Srednje Bosne, učenici i profesori iz Sinja posjetili su Franjevački samostan svetog Franje u Gučoj Gori te župu Duha Svetoga u Novoj Biloj.
U sklopu projekta u sljedećim danima učenici Gimnazije KŠC-a Travnik posjetit će Franjevačku klasičnu gimnaziju u Sinju.
Notra.ba

