
Svjetska kardiološka federacija je 2000. godine započela s obilježavanjem Svjetskog dana srca informirajući ljude širom svijeta kako su bolesti srca i krvnih žila vodeći uzrok smrti, a Dom zdravlja Novi Travnik je u tjednu obilježavanja Svjetskog dana srca danas provodio javnozdravstvene aktivnosti!
Građani Novog Travnika su tako na besplatan način mogli izmjeriti krvni tlak, razinu šećera u krvi, ali i dobiti stručne savjete, te kući ponijeti koristan promidžbeni materijal.

Djelatnici Doma zdravlja su uspješno proveli još jednu akciju, a sve u cilju prevencije kardiovaskularnih bolesti..
Bitno je istaknuti kako svake godine 17,5 milijuna ljudi prerano umire zbog kardiovaskularnih bolesti, uključujući bolesti srca i moždani udar.
U prostorijama Doma zdravlja održano je i stručno predavanje na temu "Koristite srce za akciju", predavačice dr. Matee Čorić, liječnice medicine.

















Notra.ba

