
Već ranije smo pisali kako su mještani Nević Polja prije prve korizmene nedjelje izradili uskrsnu pisanicu koja krasi njihovo mjesto, a danas je, na Veliku subotu, pisanica i blagoslovljena.
Pisanicu je blagoslovio župni vikar župe Dolac, fra Mijo Šuman, a podršku je kao i uvijek pružio župnik, fra Marinko Didak.
Podsjećamo, prekrasne motive Nević Polja, hrvatskog puka, proljeća i Uskrsa oslikale su mlade umjetničke ruke Lane Fišić i Maje Čurak.

Ono što ovu pisanicu čini još unikatnijom je činjenica da je u potpunosti izrađena i oslikana od mještana ovog novotravničkog mjesta.

Notra.ba

