× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
ferro pack 2026 5 mj
  • (FOTO)

l_fa070be09e52bc29739bcaf810b69330.jpg

U Zračnu luku Mostar u srijedu je sletio avion Dash 8-Q400 Croatia Airlinesa s putnicima iz Zagreba čime su službeno ponovno uspostavljeni letovi Zagreb - Mostar.

 - Na današnjem letu je došlo 20 putnika iz Zagreba, a na odlasku ih je bilo 22-oje. S obzirom na kratak rok kojim smo pripremali rutu ovo je dobar broj - rekao je na konferenciji za novinare Marko Đuzel v.d. ravnatelja Zračne luke Mostar povodom ponovnog uvođenja letova Mostar - Zagreb, koji će prometovati tri puta tjedno.

Podsjetio je da je ovo prva linija nakon skoro tri godine u Zračnoj luci Mostar, dodajući kako cijene charter letove, ali da je ovo 'prozor' koji otvara izlazak u Europu i svijet.

l_878e6f8107399cc9edcae090a8edfac6.jpg

Govoreći o budućem razvoju mostarske zračne luke, Đuzel je optimistično najavio "agresivniji razvoj zračne luke" u 2024. godini što bi, kako je kazao, rezultiralo potpisivanjem ugovora s kompanijama s kojima trenutno pregovaraju, te da za ovu godinu očekuju povećanje putnika do 20 do 25 tisuća, odnosno povećanje od 150%. 

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić je zahvalio svima koji su radili na ovom projektu.

- Zavalio bih ravnatelju Croatia Airlines i državnom tajniku iz ministarstva RH koji su dali potporu te naravno ravanteljima Zračne luke Mostar koji su dali veliki doprinos kao i bivšoj upravi koja je radila i financijski konsolidirala Zračnu luku i dala doprinos, kao i svima koji su pokazali ozbiljan angažman - kazao je Kordić, zamolivši također novinare da budu partneri i promotori ove linije.

l_ee6bed317ef1460388ed59c7abbfe605.jpg

Podsjetio je da je Grad Mostar, kao većinski vlasnik Zračne Luke Mostar, kontinuirano pomagao financijski kroz proračun Grada Mostara toj zračnoj luci, a da su dotacije bile i iz federalnog proračuna te su sve financije iskorištene za pripremanje te zračne luke i njezin oporavak nakon epidemije koronavirusa u cilju da se stanovnicima Hercegovine, vezom sa Zagrebom, omogući povezivanje s europskom mrežom letova.

-Ovo nije linija Mostar - Zagreb, ovo je linija Mostar preko Zagreba s ostatkom svijeta. Idemo dalje raditi i napraviti od Mostara jednu respektabilnu međunarodnu zračnu luku kako bi bila i poticaj i 'zamajac' svekolikog razvoja gospodarstva i turizma u našoj regiji - poručio je Kordić.

l_ca354f7db5184cbc73cede030b851da7.jpg

Jasmin Bajić, generalni ravnatelj Croatia Airlines kazao je kako mu je uvijek zadovoljstvo biti u Mostaru i drago mu je što danas ponovno promoviraju početak letenja.

- Ova linija Zagreb - Mostar - Zagreb predstavlja za cijelo ovo područje jednu mogućnost za konekcije i putovanja širom svijeta preko Zagreba i glavnih europskih čvorišta. Croatia Airlines kao Star Alliance partner, omogućava letove u preko 100 destinacija putnicima iz Mostara. Mislim da je to od velikog značaja za ovu regiju - kazao je Bajić i izrazio nadu da će ovaj projekt polučiti uspjeh.

l_d6fadf94074058fc48559abe74736ff5.jpg

Zahvalio je također Gradu Mostaru i Zračnoj luci Mostar na potpori u realiziranju projekta i izrazio nadu da će svi zajednički kroz promociju omogućiti putnicima da lakše dođu do svojih odredišta.

l_b7cf83ca82d727cb2f522ce18173dc6b.jpg

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više