
Danas su Groblje mira na Bilama posjetili Stjepan Dujo, načelnik općine Novi Travnik, Boris Marjanović načelnik općine Vitez, Renato Pejak načelnik općine Kreševo, Mladen Mišurić Ramljak načelnik općine Kiseljak s Dragomirom Lučićem.
Predstavnike općina su dočekali predstavnici odbora za izgradnju Groblja Mira: Mile Pušić, fra Miljensko Stojić, Ilija Vrljić i Anita Martinac.
Nakon obilaska Groblja mira govorilo se o fazama rada, te pripremi za rad Povjerenstava iz navedenih općina koje bi također uključile u projekat izgradnje Groblja mira, odnosno prikupljanja popisa žrtava i otkrivanja grobišta sa navedenih općina.
Groblje mira na Bilima, gdje spokoj traže mnoge žrtve Drugog svjetskog rata i poraća a utjehu njihove obitelji, opire se snažnom vjetru koji nepovratno nosi vrijeme.
Njegujući kulturu sjećanja brojna povjerenstva za popis žrtava Drugog svjetskog rata i poraća iz raznih općina rade na ažuriranju i prikupljanju kako popisa, tako i otkrivanju mjesta stradanja i grobišta, jer sve žrtve imaju pravo na dostojanstven pokop i spomen.
notra.ba

