
Započele su aktivnosti na realizaciji deminerskog projekta na području Novog Travnika. Riječ je o projektu "MSP Novi Travnik 2" koji obuhvaća preostalu sumnjivu površinu od 1.244 km2..
Završetkom projekta, koji je planiran za proljeće sljedeće godine, Novi Travnik će biti službeno proglašen gradom bez mina i drugih eksplozivnih sredstava zaostalih iz rata. Projekt MSP 1 obuhvatio je površinu od 1.517 km2.
Važno je naglasiti kako se i ovaj deminerski projekt u potpunosti financiran sredstvima Sjedinjenih Američkih Država, priopćeno je iz Gradske uprave Novi Travnik.
Notra.ba

