
Povodom Međunarodnog dana starijih osoba koji se, temeljem rezolucije Glavne skupštine Ujedinjenih naroda obilježava 1. listopada, Federalni zavod za mirovinsko i invalidsko osiguranje uputio je čestitku svim umirovljenicima i osobama treće životne dobi.
Federalni zavod danas isplaćuje mirovine za više od 460 tisuća umirovljenika, a upravo njihov doprinos društvu i razvoju zajednice predstavlja temelj na kojem se gradi i razvija mirovinski sustav, objavili su u srijedu iz FZ MIO/PIO.
- Načelo međugeneracijske solidarnosti, na kojem sustav počiva, svjedoči o povezanosti i uzajamnoj podršci generacija, kao jednoj od najvažnijih društvenih vrijednosti. Najbolje o tome mogu posvjedočiti 53 korisnika mirovine Federalnog zavoda s navršenih više od 100 godina života, a napose naša najstarija korisnica koja je mirovinu ostvarila davne 1971. te u istoj uživa i u 108. godini života - ističu iz Zavoda.
Dodaju i da je isplata mirovina uredna i stabilna te da će takva ostati i ubuduće.
Notra.ba

