
Policijske službenice i službenici danas obilježavaju blagdan svetog Mihovila, zaštitnika policije i vojske. Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na spomen obilježju na groblju Prahulje predstavnici Ministarstva unutarnjih poslova Kantona Središnja Bosna na čelu s ministrom Feliksom Vidovićem i načelnikom uniformirane policije, Kristijanom Suknjovom odali su počast onima koji su svoje živote dali za sigurnost i mir..
Obilježavanje svetog Mihovila nastavilo se u župi Ovčarevo misnim slavljem uz nazočnost velikog broja župljana i policijskih službenika.

Uoči misnog slavlja održala se i tradicionalna procesija kroz crkveno dvorište u kojoj službenici MUP-a KSB nose sliku svog zaštitnika.
Ovaj dan služi kao podsjetnik na hrabrost i žrtvu onih koji su posvećeni čuvanju mira i sigurnosti te kao prilika da se oda počast svim poginulim policijskim službenicima.

Notra.ba

