
U Vitezu je danas svečano obilježena 34. obljetnica osnutka viteške brigade Hrvatskog vijeća obrane..
Program obilježavanja započeo je u misnim slavljem u župnoj crkvi svetog Juraja, a misa je služena za sve poginule pripadnike viteške brigade, branitelje i civile. Nakon toga na spomen-obilježju ispred zgrade Općine uslijedilo je polaganje vijenaca i paljenje svijeća.

Polaganju vijenaca nazočile su obitelji poginulih branitelja, članovi hrvatskih udruga proisteklih iz rata, te predstavnici kulturno-političke sfere života.
Podsjećamo, prvo postrojavanje dogodilo se na današnji dan 18. rujna 1991. godine u Šantićima na nogometnom stadionu kada su prvi put nošene hrvatske odore s hrvatskim znakovljem.


















Notra.ba

