
Povodom izrade Regulacijskog plana "Centar" u velikoj dvorani Gradske uprave Novi Travnik održana je prezentacija s javnom raspravom na kojoj je nositelj izrade Plana "Urbis centar" d.o.o. iz Banja Luke, Boris Badža, prezentirao nacrt, koji uključuje postojeće stanje, problematiku prostora, kao i koncepciju, prijedloge i predstavljanje Plana. Javni uvid u Nacrt RP "Centar" održao se u razdoblju od 30. svibnja do 30. lipnja..
Nazočni su upoznati s postupkom izrade prostorno-planske dokumentacije i problematikom prostora. Povod za pokretanje izrade Regulacijskog plana "Centar" su zahtjevi investitora, zahtjevi Gradske uprave za modernizacijom prostora, povećanom potrebom stambene izgradnje i izgradnjom prateće infrastrukture, kao i pojedinačni zahtjevi i potrebe građana Novog Travnika.

Nakon toga otvorena je javna rasprava. Građani Novog Travnika su se pojedinačno javljali za riječ. Između ostalih, razmatrani su prijedlozi povećanja broja parking površina i pristupnih/dostavnih prometnica za objekte.
Svi dostavljeni prijedlozi u tijeku javnog uvida, kao i komentari s javne rasprave u vidu zapisnika bit će dostavljeni nositelju izrade Plana firmi "Urbis centar" d.o.o. Banja Luka na razmatranje i eventualno nanošenje na Plan. Na sve zahtjeve, Služba za urbanizam Gradske uprave Novi Travnik zahtijevat će zakonom propisane odgovore u pisanoj formi.
Notra.ba

