![]()
Na blagdan Pohoda Blažene Djevice Marije vrhbosanski nadbiskup mons. Tomo Vukšić tijekom misnog slavlja u župi Presvetog Trojstva u Novom Travniku, podijelio je sakrament svete potvrde za 20 kandidata.
Nakon svečanog dočeka, nadbiskup je prije svete mise susreo krizmanike, blagoslovio ih i molio zajedno s njima. Uslijedilo je misno slavlje u kojem su s nadbiskupom koncelebrirali župnik don Anto Ledić i svećenici koji djeluju u tom kraju.
Nakon navještena evanđelja župnik je predstavio krizmanike.
Nadbiskup je, oslanjajući se u svojoj homiliji na evanđeoski odlomak koji govori o susretu Bogorodice i njezine rođakinje Elizabete, jasno naglasio kako je Marija donijela Isusa Elizabeti koja se raduje i pita, otkuda da njoj dođe majka Gospodinova.
"Danas na oltar dolazi Krist i nama, znamo li se mi radovati i pitati otkuda da nama dolazi Gospodin. Gospodin dolazi, a mi smo pozvani nasljedovati ga i svjedočiti u svakodnevnom životu", kazao je uz ostalo mons. Vukšić.
Poslije propovijedi krizmanici i okupljeni vjernici ispovjedili su svoju vjeru, a nadbiskup Tomo molitvom je i polaganjem ruku te mazanjem uljem krizme podijelio sakrament potvrde.
Po završetku svete mise, župnik i jedan krizmanik zahvalili su nadbiskupu za podijeljeni sakrament svete potvrde.
Misno slavlje pjevanjem je animirao župni zbor pod ravnanjem sestre Mirele Iličić.
Notra.ba

