
Zbog nestabilnog vremena, te povremene kiše u pojedinim krajevima, iz IC BiHAMk-a savjetuju oprezniju vožnju prilagođenu trenutnim uvjetima i stanju na putevima.
Povećana je opasnost od odrona na dionicama koje vode kroz usjeke. Izdvajaju se putni pravci: Sarajevo-Foča, Konjic-Mostar, Jajce-Banja Luka, Bugojno-Novi Travnik, Rogatica-Višegrad i Turbe-Karanovac.
- Apeliramo na vozače da na svim putnim pravcima voze maksimalno oprezno i da vožnju prilagode uvjetima na putu - navodi se u priopćenju iz IC BiHAMK-a.
Zbog aktivnih klizišta izdvajaju se magistralni putevi Dobro Polje-Foča (na lokacijama Sijeračke stijene i Tuhalji) i Gacko-Tjentište (između tunela Čemerno i Surdup).
Prekinut je promet na magistralnom putu Jablanica-Blidinje, ali i na regionalnom putu Ugljevik-Glavičice, u mjestu Ugljevik selo.
Radovi su aktualni na dionici autoceste A-1 Visoko-Podlugovi, kao i na magistralnim putevima: Tuzla-Šićki Brod (skretanje za Lipnicu), Ustikolina-Goražde (Mravinjac), Sarajevo-Pale i Jablanica-Mostar (Donja Jablanica).
Na graničnim prijelazima nema dužih zadržavanja za putnička vozila. Zbog oštećenja mosta granični prijelaz Brčko mogu koristiti samo pješaci.
Zabranjen je promet za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prijelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prijelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu prometovati na GP Šepak od 9 do 13 sati i od 22 do 6 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 6 sati), priopćeno je iz BiHAMK-a.
Notra.ba

