
Danas, na svetkovinu Božanskog milosrđa, u župi Presveto Trojstvo u Novom Travniku održan je svečani čin skautskih obećanja i prisege Katoličkih skauta Vrhbosanske nadbiskupije.
Na pučkoj svetoj misi pred okupljenom zajednicom i u nazočnosti vodstva, 13 skauta položilo je svoja obećanja i prisege, svečani čin kojim postaju punopravni članovi skautske obitelji.

Već tradicionalno, na Nedjelju Božanskog milosrđa, u župi Presveto Trojstvo, održava se ovaj svečani obred koji slavi rast i posvećenje ove skautske zajednice.
Katolički skauti djeluju u župi Presveto Trojstvo u Novom Travniku od 2022. godine, u duhu služenja Bogu, Crkvi, Domovini te svakom čovjeku u potrebi.
"Radujemo se svakom novom koraku u zajedništvu i vjeri, te nastavljamo hrabro koračati skautskim putem uz Božju pomoć.", priopćili su skauti.



Notra.ba

