
Iz Civilne zaštite Novi Travnik, objavljeno je upozorenje za sve građane..
U samom apelu navode: "Posljednjih dana, zbog požara, povećan je broj vatrogasnih intervencija. Sve ukazuje kako su požari izazvani ljudskim nemarom. Molimo građane da ne pale vatru na otvorenom i da budu izuzetno oprezni jer samo na takav način mogu se spriječiti štetne dalekosežne posljedice. Također, pozivamo sve nadležne institucije u aktivno uključivanje u sprječavanje ovakvih incidenata i poduzimanje mjera kako bi se zaštitili ljudi i imovina. Podsjećamo, izazivanje požara je kazneno djelo propisano čl. 317 st.1 KZ FBiH – “Tko izazove šumski požar zbog kojeg nastupi šteta velikih razmjera ili istovremeno izazove više šumskih požara, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do osam godina”. Također, zakonom je propisana i novčana kazna u iznosu od 500 do 1.500 KM" - stoji u obavijesti objavljenoj na službenoj stranici Gradske uprave.
Notra.ba

