
Gradsko vijeće Novi Travnik na čelu s predsjedateljicom Gradskog vijeća, Džemilom Skopljak obilježilo je Dan neovisnosti Bosne i Hercegovine te Dan civilne zaštite..
Prije svečane sjednice Gradskog vijeća položeni su vijenci i zapaljene svijeće na Spomen obilježju poginulim borcima Armije BiH, a potom i na Spomen obilježju žrtvama Domovinskog rata i poginulim pripadnicima HVO-a.

Svečana sjednica započela je intoniranjem himne BiH, a okupljenim gostima i građanima Novog Travnika najprije se obratila predsjedateljica Skopljak koja je u svoje ime, ali i u ime vijeća zaželjela svim Novotravničanima, ali i ostalim građanima naše zemlje sretan Dan neovisnosti.

Pomoćnik gradonačelnika za Civilnu zaštitu, Emir Letić također se obratio naglasivši na važnost obilježavanja Dana Civilne zaštite, te se osvrnuvši na dosadašnje uspješno obavljene zadatke koje je Civilna zaštita našeg grada izvršila, ali i na realizirane projekte koji su od značaja za lokalnu zajednicu.

Gradonačelnik Stjepan Dujo također je održao govor, a istaknuo je kako je BiH domovina svih naroda koji u njoj žive, te da svi oni zajedničkim snagama trebaju graditi bolje sutra za dobrobit i mir budućih naraštaja.
"Dok pamtimo prošlost, mi ne smijemo ostati zarobljeni u njoj. Moramo graditi budućnost – mirnu, stabilnu i prosperitetnu, u kojoj će naša djeca moći slobodno i s ponosom uživati u blagodatima ove zemlje, od istoka do zapada, od sjevera do juga. Drago mi je što stojim pred vama kao gradonačelnik grada koji zna voljeti svoje, a istovremeno poštovati tuđe. Novi Travnik je grad s jasnom vizijom budućnosti. Ma kakvi god naslovi u medijima bili, mi se moramo voditi isključivo interesima naših građana, a posebno naše mladosti.", kazao je gradonačelnik.
Za kulturno-umjetnički dio programa pobrinuli su se novotravnički osnovci, a nakon svečanog programa u prostorijama Gradske uprave uslijedilo je zajedničko druženje i prigodni domjenak.






















Notra.ba

