
Građani Novog Travnika, ali i okolnih gradova imali su prilike večeras posjetiti dva adventska druženja u Novom Travniku, ono u Rastovcima i ono u Nević Polju..
U Nević Polju prije samog druženja na Spomen obilježju održano je polaganje vijenaca i paljenje svijeća u sjećanje na sve poginule i umrle branitelje ovog mjesta, ali i sve druge mještane koji više nisu među nama.

Nakon toga u filijalnoj crkvi održana je sveta misa zadušnica za poginule branitelje koju je predvodio župnik župe Dolac, fra Marinko Didak.
Tradicionalno, nakon svete mise mještani i drugi posjetitelji uživali su u adventskim delicijama, a kuhano vino i čaj štitili su ih od prohladne zimske noći.

















Notra.ba

