
Općina Novi Travnik svečanom je akademijom i polaganjem vijenaca obilježila Dan državnosti Bosne i Hercegovine koji se obilježava u ponedjeljak, 25. studenog..
Svečanoj akademiji prethodilo je polaganje vijenaca na Spomen obilježju šehidima i poginulim borcima Armije BiH, kao i na Spomen obilježju poginulim pripadnicima HVO-a i civilnim žrtvama Domovinskog rata na Trgu Općine Novi Travnik.

Svečana akademija započela je himnom Bosne i Hercegovine.
Okupljenim općinskim vijećnicima, predstavnicima političkih stranaka, ravnateljima javnih ustanova i poduzeća, predstavnicima međureligijskih vijeća, predstavnicima braniteljskih/boračkih udruga na području Općine Novi Travnik i građanima Novog Travnika obratio se potom kao domaćin, predsjedatelj Općinskog vijeća Novi Travnik, Selver Zukić dok je gradonačelnik Grada Novi Travnik, Stjepan Dujo uputio prigodnu čestitku jer je zbog drugih obaveza bio opravdano odsutan.

Za akademski dio svečanosti pobrinuli su se novotravnička zvjezdica Luka Matošević koji je otpjevao pjesmu "Novi, grade moj", učenice Osnovne škole "Novi Travnik", Eva Matošević i Iva Baškarad koje su izvele pjesmu "Za bolje sutra", dok su učenici Osnovne škole "fra Marijan Šunjić" Stojkovići izveli prigodni recital "Stari dome". Pored njih vrijedi izdvojiti i Mariju Magdalenu Mlakić koja je čitanjem svog referata dala još veći dašak prigodnoj svečanosti.

Naposljetku svim građanima Novog Travnika i Bosne i Hercegovine upućena je čestitka povodom Dana državnosti, a svi sudionici svečane akademije pozvani su na druženje u prostorijama Općine Novi Travnik.



















Notra.ba

