
U Zaselju kod Viteza danas je svečano otvorena i blagoslovljena pravoslavna kapelica koja se nalazi na području novotravničke župe Bučići..
Gradnja kapelice trajala je nekoliko mjeseci, a cijelim projektom rukovodio je Organizacijski odbor na čelu s Travničkom parohijom.
Misno slavlje predvodio je paroh travnički protejerej-stavrofor, Goran Živković koji je od samog početka gradnje bio uključen u projekt.
Pored brojnih vjernika, otvorenju je nazočio i gradonačelnik Grada Novi Travnik, Stjepan Dujo koji je i ovoga puta pružio podršku pravoslavnoj zajednici naše sredine.
S obzirom na geografski položaj na kojem se nalazi kapelica je još jedan od dokaza religijskog bogatstva Središnje Bosne, ali i same Bosne i Hercegovine..







Notra.ba

