
Kako tradicija nalaže, nedjelju nakon proslave blagdana Duhova u župi Nova Bila proslavljena je i sveta misa na Brdu iznad Zabilja..
Dugogodišnja je tradicija da vjernici okolnih mjesta, ali i susjednih župa kroz okolne šume pješače i hodočaste Križu postavljenom na ovom mjestu, a nakon toga vrijeme provode u zajedničkoj molitvi i druženju.

Današnje sveto misno slavlje predvodio je novobiljanski župnik, fra Mogomir Kikić, a unatoč lošem vremenu i jakoj kiši euharistiji je nazočio veliki broj vjernika.
Nakon mise uslijedilo je druženje i okrijepa uz tradicionalno pripremljeni grah.





Notra.ba

