
Jutros je Bosni i Hercegovini bilo sunčano vrijeme uz malu naoblaku. Nešto više oblaka registrirano je u Krajini i ponegdje u središnjoj Bosni.
Temperature zraka u 8 sati: Bjelašnica i Sokolac 4 stupnja, Bugojno, Ivan Sedlo, Široki Brijeg i Srebrenica 8, Sarajevo 9, Bijeljina, Doboj, Drvar i Zvornik 11, Banja Luka, Livno, Prijedor, Sanski Most, Tuzla i Zenica 12, Bihać 13, Trebinje 14, Gradačac 15, Mostar 16, Neum 17 stupnjeva.
Atmosferski tlak je u Sarajevu iznosio 946 milibara, za 4 milibara je viši od normalnog i sporo raste.
Danas u Bosni i Hercegovini djelomično vedro i nestabilno vrijeme s kišom, lokalnim pljuskovima i slabom grmljavinom u drugoj polovici dana. Oborine se prvo očekuju na području Krajine, jugozapadnim i središnjim područjima Bosne i u Hercegovini, a u noći na utorak na sjeveru, sjeveroistoku i istoku Bosne. Vjetar slab do umjerene jačine istočnog i sjeveroistočnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 20 i 25 stupnjeva.
U Sarajevu sunčanije prijepodne. Naoblačenje u poslijepodnevnim satima. Kiša se očekuje u noći na utorak. Najviša dnevna temperatura zraka oko 22 stupnja, priopćeno je iz FHMZ BiH.
Notra.ba

