
Katolički školski centar „Petar Barbarić“ – Gimnazija Travnik bio je domaćin županijskog natjecanja iz biologije za učenike prvih razreda srednjih škola Županije Središnja Bosna..
Nakon pozdrava i riječi dobrodošlice svim natjecateljima i mentorima/pratiteljima te zahvale Ministarstvu obrazovanja, znanosti, mladih, kulture i sporta na čelu s ministrom Bojanom Domićem, na podršci i suglasnosti za organizaciju županijskog natjecanja, okupljeni su imali priliku pogledati točku o velikim znanstvenicima koju su osmislili i predstavili učenici Osnovne škole „Petar Barbarić“ koji pohađaju sekciju Mali kemičari s voditeljicom Goranom Samardžić.
Ravnateljica gimnazije Ivana Ćurčić otvorila je natjecanje i uputila natjecatelje u sam postupak natjecanja.
Na natjecanju je sudjelovalo devet srednjih škola:
Srednja škola „Nikola Šop“, Jajce
Srednja škola “Vitez“, Vitez
Srednja strukovna škola „Fojnica“, Kiseljak
Srednja škola „Busovača“, Busovača
Srednja škola “Uskoplje“, Uskoplje
Srednja škola „Novi Travnik“, Novi Travnik
Srednja škola “Ivan Goran Kovačić“ Kiseljak, Kiseljak
Srednja škola “Travnik“, Nova Bila
Katolički školski centar „Petar Barbarić“ – Gimnazija Travnik

Prvo mjesto na županijskom natjecanju iz biologije osvojio je učenik Katoličkog školskog centra „Petar Barbarić“ – Gimnazija Travnik Franjo Franjić pod vodstvom mentorice prof. Blaženke Matišić.
Drugo mjesto osvojila je učenica Srednja strukovna škola „Fojnica“, Kiseljak Marija Radoš pod vodstvom mentorice prof. Dijane Cvijanović, dok je treće mjesto pripalo učeniku Katoličkog školskog centra „Petar Barbarić“ – Gimnazija Travnik Borni Martinoviću pod vodstvom mentorice prof. Blaženke Matišić.
Zahvalnice za sudjelovanje na natjecanju svim školama i natjecateljima uručila je ravnateljica Ivana Ćurčić.
Notra.ba

