
Visoko sudbeno i tužiteljsko vijeće Bosne i Hercegovine (VSTVBiH) danas je tijekom redovne sjednice donijelo odluku o imenovanju nositelja pravosudnih funkcija u Bosni i Hercegovini.
Tako je Davor Kelava imenovan na poziciju predsjednika Županijskog suda u Novom Travniku, Emilija Zrnić na poziciju predsjednice Općinskog suda u Čapljini i Enes Selman na poziciju predsjednika Općinskog suda u Sanskom Mostu.
Istovremeno, Semira Mumić imenovana je na poziciju stručne suradnice Općinskog suda u Sanskom Mostu, Pamela Nikić na poziciju stručne suradnice Općinskog suda u Travniku, a Maja Cogo na poziciju stručne suradnice Općinskog suda u Travniku.
Također, imenovani su Sandra Radoš-Čatak na poziciju predsjednice Okružnog gospodarskog suda u Istočnom Sarajevu, a Smajil Begović na poziciju predsjednika Okružnog gospodarskog suda u Trebinju.

Pri donošenju Odluke o imenovanju, VSTV BiH je uzeo u obzir kriterije poput: stručnog znanja, radnog iskustva i radnih rezultata; stručne sposobnosti zasnovane na dosadašnjim rezultatima u karijeri; sposobnosti da nepristrano, savjesno, marljivo, odlučno i odgovorno obnaša dužnosti u okviru funkcije za koju se prijavljuje; odnosa s radnim kolegama, ponašanja izvan posla, profesionalne nepristranosti i ugleda te iskustva na rukovodećim poslovima.
Pri imenovanju, VSTV BiH primjenjuje odgovarajuće ustavne odredbe kojima se uređuju jednaka prava i zastupljenost konstitutivnih naroda i ostalih, te poštuje ravnomjernu zastupljenost spolova.
Novoimenovani nositelji pravosudnih funkcija će stupiti na dužnost 15. svibnja s tim da predsjednica Općinskog suda u Čapljini stupa na dužnost 21. lipnja, priopćeno je iz VSTV-a BiH.
Notra.ba

