× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
ferro pack 2026 5 mj
  • ZAKON STUPIO NA SNAGU

o_106203_1024.jpg

U Austriji je danas stupio na snagu zakon o obveznom cijepljenju opće odrasle populacije.

Predsjednik Alexander Van der Bellen potpisao je "Savezni zakon o obveznom cijepljenju protiv covida-19" nakon što je prihvaćen u parlamentu. To je najstroži zakon te vrste u Europi.

U susjednoj Njemačkoj još uvijek se raspravlja o uvođenju obveznog cijepljenja opće populacije. Italija i Grčka uvele su obvezno cijepljenje samo za starije građane.

Svi iznad 18 se moraju cijepiti, postoje samo neki izuzeci

U Austriji se nova pravila primjenjuju na sve stanovnike u dobi od 18 godina i starijih, a izuzeci su trudnice i oni koji se ne smiju cijepiti zbog postojećih zdravstvenih tegoba.

Osobe koje su nedavno preboljele covid-19 također su izuzete od cijepljenja pod određenim uvjetima.

Sredinom ožujka počet će se provoditi nasumične provjere, a necijepljene će se kažnjavati s novčanom kaznom do 3600 eura.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više