× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • TRAVNIK

211202_anto_matic.jpg

Epidemiološka situacija na području Županije Središnja Bosna (ŽSB) u zadnjih sedam dana blago je pogoršana zbog većeg broja hospitaliziranih pacijenata, kazao je nakon današnje sjednice županijske vlade ministar zdravstva i socijalne politike Anto Matić.

- Zadnjih sedam dana imamo blagi porast broja hospitaliziranih pacijenata. Trenutno imamo 61 hospitaliziranog pacijenta i nekoliko osoba na respiratoru. Stanje još uvijek nije alarmantno, nadamo se da će tako i ostati - kazao je Matić.

Kad je u pitanju cijepljenje, ŽSB je skoro stigla do brojke od 100.000 cijepljenih.

- Trenutno je 52.000 ljudi primilo prvu, a 47.000 ljudi obje doze cjepiva. Imamo i 380 osoba koje su primile treću dozu - kazao je Matić.

Na pitanje novinara što je s covid certifikatima, ministar je kazao da su pripreme za njihovo uvođenje u tijeku.

- Rješavamo još tehničke stvari. Usuglasili smo se da će softver biti smješten u Zavodu za zdravstveno osiguranje, a sve još moramo iskomunicirati s domovima zdravlja i Zavodom za javno zdravstvo, koji će voditi čitavu priču. Probat ćemo program implementirati čim prije - pojasnio je ministar Matić.

Osvrnu se i na situacija s kolektivnim ugovorima u zdravstvu, koji ubrzo ističu.

- Do nas još nisu došli nikakvi zahtjevi sindikata. Prije pola godine povećali smo izdavanja za plaće i prava djelatnika u zdravstvu. To je značajan iznos. Što će biti sljedeće godine još ćemo vidjeti - dodao je Matić.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više