Načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo i Ministar prostornog uređenja, građenja, zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Županije Središnja Bosna, Amir Šečibović potpisali su dva sporazuma o realizaciji 11 projekata namijenjenih za zaštitu okoliša.
Ukupna vrijednost projekata je 70.500 KM, a realizirat će se u devet novotravničkih mjesnih zajednica:
· Saniranje oborinskih voda put prema Djakovićima, ogranak Brkanove kuće, MZ Kasapovići
· Saniranje oborinskih voda Vilenička - odvojak prema Zvircima, MZ Centar II
· Nabavka materijala za vodozaštitnu zonu u Vileničkoj ulici, MZ Centar II
· Toplifikacija krova iznad prostorija Civilne zaštite, Civilna zaštita i MZ Bare
· Rekonstrukcija kanalizacijskog kolektora,MZ Centar I
· Izgradnja vodovoda u naselju Ruda od izvora Musemica, MZ Pećine
· Toplifikacija stambene zgrade Stjepana Tomaševića 58, MZ Centar II
· Izrada rezervoara pitke vode, MZ Rastovci
· Nastavak izrade kanalizacijske mreže Rankovići – Lazine, MZ Rankovići
· Asfaltiranje puta Stara crkva- Gigušine kuće, MZ Bučići
· Izgradnja manjeg košarkaškog igrališta i ljetnikovca, MZ Margetići
Svi projekti će biti realizirani najkasnije do 30.06.2022. godine.
Notra.ba

