
Načelnici svih 12 općina Kantona Središnja Bosna okupili su se danas u Busovači na prvom službenom, zajedničkom sastanku. Domaćin istog bio je Asim Mekić načelnik općine Busovača i predsjednik Kantonalnog odbora SDA KSB a sastankom su pak presjedali načelnik Travnika Kenan Dautović i Mladen Mišurić-Ramljak načelnik Kiseljaka kao predstavnici ovog Kantona u Savezu općine i gradova FBIH.
Riječ je o prvoj službenoj korodinaciji načelnika Središnje Bosne te će ovaj vid sastanka ubuduće biti održavan redovito. Već je zakazan i naredni susret koji bi u siječnju trebao biti u Novom Travniku.
Sa sastanka je rečeno kako su načelnici i gradonačelnici važne karike političkog sustava Bosne i Hercegovine pogotovo kada se uzme u obzir da se sav realan život odvija u lokalnim zajednicama te da su oni obično prva instanca građana za sve vrste problema.
Tema ovoga ali i anrednih sastanaka bid će i brojna zakonska rjesenja prije svega Kantona Središnja Bosna ali i detektiranje važnih tema za sjednice Saveza općina i gradova. "Cilj je da razgovaramo o svim onim temama, a pogotovo zakonima i propisima koji se odnose na sve nas odnosno naše lokalne zajednice. Do zajedničkog stava sigurno nećemo uviek doći, ali važno je da raspravljamo, razgovaramo i dogovaramo se", poruka je sa sastanka.
Notra.ba

