
Foto: RadioVitez
UG Bistro iz Kruščice kod Viteza organiziralo je danas prosvjede ispred zgrade Općine Vitez, a okupilo se stotinjak građana..
Naime mještani Kruščice protive se izgradnji mini hidrocentrala na rijeci u Krušičici, a na današnjoj javnoj raspravi koju je sazvalo Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva SBŽ moguće je bilo nazočiti samo do 50 osoba zbog trenutne epidemiološke situacije.
Nakon ovih prosvjeda i oštrih reakcija javnosti Viteza ostaje za vidjeti kako će reagirati nadležno županijsko ministarstvo i koja će biti sudbina dobivanja dozvola za gradnju dvije nove hidrocentrale u Vitezu.
Notra.ba

