
U Bosnu i Hercegovini danas je stigao 15. kontingent cjepiva protiv Covid-19 iz programa Europske unije "EU4Health".
Radi se o 17.550 doza cjepiva Pfizer/BioNTech, potvrdio je pomoćnik ministra u sektoru za zdravstvo Ministarstva civilnih poslova BiH Dušan Kojić na svom Twitter nalogu.
Prvi kontingent od nešto više od 10.000 doza BioNTech/Pfizer cjepiva protiv korona virusa iz Evropske unije (EU) stigao je 4. svibnja ove godine.
S jučerašnjim danom i prijemom donacije od 500.000 cjepiva AstraZenece, putem sva četiri mehanizma nabavke, BiH je zaprimila 2.714.610 doza.
Od tih ukupnih količina cjepiva, prema podatcima koje je javnosti u utorak prezentirao pomoćnik ministra Dušan Kojić, 232.020 doza je nabavljeno putem Covax mehanizma, 160.290 doza je nabavljeno iz EU4health programa bez današnjih 17.550, dok je 1.039.300 doza nabavljeno putem direktnih nabavki, a u sklopu donacija zaprimljeno je 1.283.000 doza.
Od ukupnog broja sa jučerašnjim danom prijema na cjepiva AstraZenece se odnosi 1.051.000 doza, Pfizer 284.310 doza, Sinovac 90.000 doza, Sinopharm 1.090.000 doza i Sputnjik 199.300 doza.
Notra.ba

