× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • INDUSTRIJSKO-USLUŽNA ZONA

9c3e4448-02ef-4715-bde4-a5c0ff26041d.jpg

U zgradi Općine Novi Travnik danas su potpisana dva ugovora o prodaji zemljišta u industrijskoj zoni „Neobarje“, radi izgradnje poslovnih objekata.

Ugovori su potpisani s poduzećima „ Ti- oil“ d.o.o. Nova Bila i „K.A.D.G“ d.o.o. Nova Bila.

Načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo nije krio zadovoljstvo nakon potpisanih ugovora:

"Prije svega zahvalan sam investitorima s područja naše županije jer su pokazali interes za ulaganje u našu poslovnu zonu na "Neobarju". Meni kao načelniku je obaveza graditi i širiti našu poslovnu zonu, osobito u infrastrukturnim pogledima. Nadam se kako će Vlada FBiH prepoznati važnost naše poslovno-industrijske zone "Neobarje", te nas podržati u investiranju prema poslovnoj zoni. Ove godine smo imali pet zahtjeva prema zakupu zemljišta na "Neobarju", a bilo je i slučajeva proširena kapaciteta kao što je slučaj s poduzećem Metabo. Očekujemo da investitori koji su zakupili svoje parcele do kraja ove godine realiziraju svoje ideje i poslovne prilike."

Načelnik Dujo ističe da Općina Novi Travnik mora kao partner gospodarstvenicima i investitorima iskazati punu infrastrukturnu potporu na području "Neobarja" jer ona još uvijek nije odgovarajuće riješena, kako bi sadašnji i budući investitori mogli širiti svoje poslovne prilike.

Jedan od današnjih potpisnika ugovora bio je Tihomir Matošević, direktor poduzeća "Ti-oil" d.o.o. Nova Bila čije se poduzeće bavi naftom i naftanim derivatima, a na području "Neobarja" planira graditi plinski terminal.

"Planiramo graditi plinski terminal koji će služiti za osprkrbljivanje građana i naših benzinskih crpki. Radi se o četiri i pol tisuće kvadrata zemljišta, od čega će plinski terminal zauzeti nekih dvije tisuće kvadrata, a skladišni kapaciteti će biti oko 300 tona što je i zahtjev države. Zaposlenih ljudi bi trebalo biti oko osam, a naša tvrtka inače zapošljava 320 ljudi s 42 maloprodajna objekta diljem BiH. Ovo nije naše prvo ulaganje na području Novog Travnika jer postoje već dvije bezinske crpke."

50c4fe53-8530-4460-9e90-41397f15757d.jpg6a78968b-af8b-49b8-8634-01ef911c3972.jpg2a80f0b3-204f-4adf-917d-88968c7f206f.jpgcc5631f2-f2a3-4e6b-9c24-22d1708f5f52.jpg

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više