
U zgradi Općine Novi Travnik danas su potpisana dva ugovora o prodaji zemljišta u industrijskoj zoni „Neobarje“, radi izgradnje poslovnih objekata.
Ugovori su potpisani s poduzećima „ Ti- oil“ d.o.o. Nova Bila i „K.A.D.G“ d.o.o. Nova Bila.
Načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo nije krio zadovoljstvo nakon potpisanih ugovora:
"Prije svega zahvalan sam investitorima s područja naše županije jer su pokazali interes za ulaganje u našu poslovnu zonu na "Neobarju". Meni kao načelniku je obaveza graditi i širiti našu poslovnu zonu, osobito u infrastrukturnim pogledima. Nadam se kako će Vlada FBiH prepoznati važnost naše poslovno-industrijske zone "Neobarje", te nas podržati u investiranju prema poslovnoj zoni. Ove godine smo imali pet zahtjeva prema zakupu zemljišta na "Neobarju", a bilo je i slučajeva proširena kapaciteta kao što je slučaj s poduzećem Metabo. Očekujemo da investitori koji su zakupili svoje parcele do kraja ove godine realiziraju svoje ideje i poslovne prilike."
Načelnik Dujo ističe da Općina Novi Travnik mora kao partner gospodarstvenicima i investitorima iskazati punu infrastrukturnu potporu na području "Neobarja" jer ona još uvijek nije odgovarajuće riješena, kako bi sadašnji i budući investitori mogli širiti svoje poslovne prilike.
Jedan od današnjih potpisnika ugovora bio je Tihomir Matošević, direktor poduzeća "Ti-oil" d.o.o. Nova Bila čije se poduzeće bavi naftom i naftanim derivatima, a na području "Neobarja" planira graditi plinski terminal.
"Planiramo graditi plinski terminal koji će služiti za osprkrbljivanje građana i naših benzinskih crpki. Radi se o četiri i pol tisuće kvadrata zemljišta, od čega će plinski terminal zauzeti nekih dvije tisuće kvadrata, a skladišni kapaciteti će biti oko 300 tona što je i zahtjev države. Zaposlenih ljudi bi trebalo biti oko osam, a naša tvrtka inače zapošljava 320 ljudi s 42 maloprodajna objekta diljem BiH. Ovo nije naše prvo ulaganje na području Novog Travnika jer postoje već dvije bezinske crpke."




Notra.ba

