
Austrijsko veleposlanstvo u Sarajevu financijski je podržala projekat Omladinskog kluba „Dijamant“ iz Jajca pod nazivom „Unaprjeđenje uvjeta za rekreativnu zabavu“, odnosno uređenje izletišta na Malom Plivskom jezeru.
Zamjenica austrijske veleposlanice Nicola Hardwick je u srijedu na izletištu na Malom Plivskom jezeru prisustvovala promotivnom turniru u odbojci na pijesku koji je povodom otvorenja uređenog terena i dodatnih sadržaja za djecu i mlade organizirao Ženski odbojkaški klub “Jajce-Nansen”.
Na turniru je sudjelovalo više od 20 ekipa. Osim toga, u ovaj projekat uvrštena je nabavka korpi za papirni i plastični otpad, kao i izgradnja fontane koja je puštena u pogon.
- Posebno mi je zadovoljstvo već danas vidjeti veliki broj mladih koji igraju odbojku i koriste novouređeni teren za odbojku na pijesku - naglasila je ovom prilikom zamjenica austrijske veleposlanice Nicola Hardwick.
Aktivnosti u okviru projekta, u kojima su, između ostalog, sudjelovali mladi volonteri iz Jajca, značajno su doprinijeli kvalitetnijim uslovima za rekreaciju i zabavu.
U ovom projektu uzeli su sudjelovanje i Općina Jajce i JKP “Čistoća i zelenilo”, priopćeno je iz Veleposlanstva Republike Austrije u Bosni i Hercegovini.
Notra.ba

