
U Domu kulture kazališnom predstavom "Mladi u doba korone" dan pun događanja za Novi Travnik priveden je kraju..
Riječ je o koprodukcijskom projektu Studio Teatra i Bosanskog narodnog pozorišta Zenica koji je realiziran uz podršku Instituta za razvoj mladih Kult. Tekst predstave djelo je Mirze Begovića, dok je režija u izvedbi Lane Delić.
Predstava "Mladi u doba corone“ je spoj glume, glazbe i plesa, a tekst je nastajao u samom procesu kreiranja komada i to na osnovu ispovijesti samih aktera. Autorsku glazbu potpisuje Ernad Bihorac, a producent predstave je Nusmir Muharemović.
"Mladi u doba corone“ otvoreno govori o psiho-fizičkom i socijalnom stanju građana u vrijeme pandemije COVID-19, te na specifičan, tragičan i duhovit način analizira i pozitivne i negativne aspekte izolacije, s posebnim osvrtom na mlade ljude. Također, osim predstave, a u okviru projekta "Mladi u doba corone – Mladi kreativci za svoju generaciju“, realizirana je i panel rasprava na istu temu.
Publika je gromoglasnim pljeskom pozdravila mlade glumce, a načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo zahvalio je glumcima na gostovanju i uveličavanju rođendana našega grada.
U predstavi igraju Hena Husić, Danko Damjanović, Lea Zećević, Ajla Smajić, Elma Hasanspahić, Ajna Kadrić, Sven Zrnić, Ibrahim Tatar,Tarik Lemeš i Merima Medžić.






Notra.ba

