
U zgradi Vlade ŽSB danas je održana Prva konstituirajuća sjednica Vijeća za razvojno planiranje i upravljanje razvojem u ŽSB, kojom je predsjedavao premijer Tahir Lendo, a sudionici su bili članovi Vijeća za razvoj –načelnici/gradonačelnici općina/gradova u ŽSB.
Vlada je donijela Odluku o izradi Strategije razvoja ŽSB za razdoblje 2021-2027. godina, kao integriranog, multisektorskog strateškog dokumenta, koji definira javne politike, integralno usmjerava razvoj teritorije županija i jedinica lokalne samouprave. Nositelj izrade Strategije razvoja je Ured za europske integracije, fondove, odnose s javnošću i kvalitetu prema međunarodnom standardu, a sudionici u procesu izrade su ministarstva i druga tijela županijske uprave, općine i gradovi, Vijeća za razvojno planiranje i upravljanje razvojem u ŽSB, te socio-ekonomski partneri.


Otvarajući raspravu o Strategiji razvoja, premijer Lendo je naglasio da je u svim elementima ovog strateškog dokumenta osigurana povezanost sa strateškim planskim dokumentima viših razina vlasti u Bosni i Hercegovini, dokumentima iz procesa EU integracija i globalnim ciljevima održivog razvoja. Ostavljen je rok načelnicima/gradonačelnicima da se očituju o Strategiji razvoja 2021.-2027.godina prije upućivanja Vladi i Saboru ŽSB na usvajanje, stoji u priopćenju Vlade.

Notra.ba

