
Katolički školski centar „Petar Barbarić“, u četvrtak 27. svibnja, ugostio je Državno tajništvo Vlade Mađarske za provođenje programa Hungary Helps te delegaciju Veleposlanstva Mađarske u Bosni i Hercegovini.
Ravnatelj školskog Centra don. Željko Marić uputio je riječi dobrodošlice državnom tajniku Vlade Mađarske za provođenje programa Hungary Helps gos. Tristanu Azbeju, i veleposlaniku Mađarske u Bosni i Hercegovini, gos. Krisztiánu Pósi. Tijekom susreta predstavnici programa Hungary Helps i delegacija Veleposlanstva Mađarske u BiH posjetili su prostor školskog Centra te se upoznali s poviješću i značaju Centra za rast i razvoj djece i mladih. Ravnateljica Gimnazije gđa. Ivana Ćurčić i ravnatelj Osnovne škole gos. Anto Rajić upoznali su goste s radom školskog Centra naglasivši posebnosti koje izdavaju ovaj školski Centar, načinu provedbe eksterne mature kao i programima suradnje školskog Centra sa školama i organizacijama u zemlji i inozemstvu.
Ministar obrazovanja, znanosti, mladih, kulture i sporta Županije Središnja Bosna gos. Bojan Domić pozdravio je predstavnike programa Hungary Helps i Veleposlanstva Mađarske u BiH te objasnio rad Ministarstva i način funkcioniranja obrazovnog sustava unutar ustavne strukture naše zemlje.
Susretu su se pridružile tri učenice školskog Centra, Lorea Šapina, Martina Lovrić i Tea Perić te su podijelile svoja iskustva i znanja koja su stekla tijekom srednjoškolskog obrazovanja i rada u izvannastavnim programima.
"Zahvaljujemo se predstavnicima programa Hungary Helps i delegaciji Veleposlanstvu Mađarske u BiH na posjetu i izraženoj želji za nastavak međusobne suradnje i stvaranju prilika za rast i razvoj naših učenika.", priopćeno je iz Katoličkog školskog centra, Petar Barbarić.
Ksc-travnik.net

