× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • KORONAVIRUS

190521_hadzajlic_almir.jpg

Krizni stožer Ministarstva zdravstva Zeničko-dobojske županije za borbu protiv koronavirusa, odobrio je, kao četvrtu prioritetnu skupinu, cijepljenje i novinara te medijskih radnika iz te županije, koji su danas i primili prvu dozu cjepiva Pfizer.

Županijske vlasti, koje vode borbu protiv koronavirusa, pozitivno su odgovorile na zahtjev dva novinarska udruženja, Društva novinara Bosne i Hercegovine i BH novinari, te su danas omogućili cijepljenje 105 osoba iz tog sektora. Narednog će tjedna prvu dozu cjepiva primiti još oko 25 medijskih radnika.

- Prema planu cijepljenje Federacije Bosne i Hercegovine, županijama je prepušteno da ocijene koje su ostale kategorije koje prioritetno treba uključiti u cijepljenje. Naš krizni stožer smatrao je da medijski radnici spadaju u rizičnu grupu, s obzirom na to da su svo vrijeme, uvjetno rečeno, na prvoj liniji. U kontaktu su sa svim onima koji, potencijalno, mogu biti bolesni. Na kraju krajeva, sve informacije, odnosno podatci koje imamo o broju pozitivnih medijskih radnika na Covid-19, u tijeku dosadašnjeg perioda, daje za pravo Kriznom stožeru ZDŽ da donese takvu odluku - istaknuo je direktor Instituta za zdravlje i sigurnost hrane Zenica Senad Huseinagić, koji je i član Kriznog stožera Ministarstva zdravstva ZDŽ.

Zenički su novinari cjepiva primili u prostoru Instituta za zdravlje i sigurnost hrane, dok su u ostalim gradovima i općinama cijepljeni u lokalnim domovima zdravlja.

Zenički član Upravnog odbora Društva novinara BiH, Mirza Dajić, i članica Upravnog odbora BH novinari, Velida Kulenović, zahvalni su Kriznom stožeru Ministarstva zdravstva ZDŽ, na čelu s ministrom Adnanom Jupićem, koji su, kao jedina županija u FBiH, prepoznali važnost cijepljenja medijskih radnika.

- Podsjetio bih da je ministar Jupić ocijenio kako su medijski radnici, nakon zdravstvenih radnika, najugroženiji javni radnici u tijeku obavljanja svog, redovnog posla. Zahvalni smo što su u ZDŽ-u prepoznali važnost i doprinos novinara, koji su bez prestanka radili u tijeku pandemije te blagovremeno informirali javnost o svim važnim podatcima - kazao je Dajić.

On je izrazio nadu da će i ostale županije slijediti, pozitivan primjer ZDŽ-a te da će „naše kolege dobiti priliku da se cijepe te zaštite“.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više