× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
sportske igre
  • PANDEMIJA

policijski sat sarajevo 696x380 1

Krizni stožer Federalnog ministarstva zdravstva na današnjoj je sjednici predložio ublažavanje aktualnih mjera, s obzirom na trend pada broja oboljelih od COVID-19.

Prema podatcima Zavoda za javno zdravstvo Federacije BiH, sedmodnevna incidenca na razini Federacije iznosi 28 slučajeva/100.000 stanovnika. Sedmodnevna incidenca iznad 50 slučajeva/100.000 stanovnika zabilježena je u dvije županije: Hercegovačko- neretvanskoj i Posavskoj.

Krizni stožer Federalnog ministarstva zdravstva predložio je ukidanje ograničenja kretanja stanovništva, a da rad ugostiteljskih objekata definiraju županijski krizni stožeri, u skladu s epidemiološkom situacijom.

Predloženo je i da se dozvole javna te okupljanja u ugostiteljskim objektima do 30 osoba u zatvorenim prostorima, a do 70 na otvorenom, uz poštivanje epidemioloških mjera.

Također je predložena i naredba zdravstvenim ustanovama za pružanje svih zdravstvenih usluga za koje su registrirani.

Prema podatcima Zavoda za javno zdravstvo Federacije BiH, do sada je cijepljeno više od 70.000 osoba, a u narednom razdoblju se očekuje veći broj cijepljenih, imajući u vidu da kontinuirano pristižu cjepiva.

Nove mjere predložene su na razdoblje od 14 dana, te će biti dostavljene Vladi Federacije BiH na usvajanje.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više