
Novotravničani su pokazali kako su ozbiljno shvatili reciklažu staklene ambalaže..
U utorak je vrijedna ekipa JKP „Vilenica -Čistoća“ d.o.o. Novi Travnik izvršila prvo pražnjenje posuda za staklo zvona kako bi na terenu provjerili jesu li građani prihvatili sustav razdvajanja otpada, a impresije su bile veoma pozitivne.
Prvo pražnjenje zvona pokazalo je da su građani razdvojili stakleni ambalažni otpad i na taj način poslali poruku da je Novi Travnik prihvatio ovu novinu i da je općina spremna za proces razdvajanja otpada.
Nakon cjelodnevnog posla rezultat nije izostao.
Projektom „Upravljanje staklenom ambalažom na Zapadnom Balkanu“ predviđeno je uspostavljanje osnove za efikasniju reciklažu staklene ambalaže „Zajedno za novi život staklene ambalaže“.
Notra.ba

