
Prošloga ljeta u Novi Travnik su stigle časne sestre družbe “Milosrdnog Isusa” iz Poljske. Došle su na poziv vlč. Marka Majstorovića, župnika župe ‘Uzašašća Gospodinova’ ujedno prve župe u kojoj časne spomenutoga reda djeluju iako su njihove predstavnice aktivne na svim kontinentima osim u Australiji.
Sestre su došle trajno na službu u ovu župu i već sada imaju veliki uticaj na lokalnu vjersku zajednicu ali i cijelo društvo. Upravo je ovu činjenicu prepoznao i novi načelnik općine Novi Travnik Stjepan Dujo koji je župnika Majstorovića te sestre Damaris i Frančišku primio u službenu posjetu.
Jedan od povoda ove posjete odnosno sastanka bio je i blagoslov kuće odnosno samostana namijenjenog upravo sestrama, a koji se nalazi u neposrednoj blizini župne crkve.
Blagoslov je planiran 13.svibnja dok je patron ove Župe 21. svibnja. Načelnik Dujo je još jednom, službeno poželio dobrodošlicu časnim sestrama te obećao pomoć oko organizacije svečanog blagoslova njihovog samostana kao i svih budućih aktivnosti.
Notra.ba

