× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Agro centar
ferro pack 2026 5 mj
sportske igre
  • PRIZNALA SVE KOLEGI

koronabihcje

Medicinska sestra u centru za cijepljenje Friesland u Njemačkoj slučajno je razbila bočicu s cjepivom Pfizer/BioTech pa ju je onda zamijenila s fiziološkom otopinom, potom je s time cijepila šest osoba. Otkriće je šokirano i samu ministricu zdravstva Donje Saske Danielu Behrens.

– To je ozbiljan prekršaj – rekla je ministrica u nedjelju u Hannoveru, piše Fenix-magazine.  Medicinska sestra priznala je da je u srijedu slučajno ispustila bočicu BioNTech cjepiva nakon čega je u injekcije stavila fiziološku otopinu. Nužno je napomenuti kako ne postoji zdravstveni rizik za cijepljene samo fiziološkom otopinom.

Naime, cjepivo Pfizer/BioNTech se miješa s fiziološkom otopinom. Zbog tog njezina čina sad se mora utvrditi tko je umjesto cjepiva dobio fiziološku otopinu. Naime, taj dan  u centru za cijepljenje Friesland se cijepilo 200 ljudi. Antigenski test će sad morati utvrditi tko od njih 200 nije dobio cjepivo. 

– Sada je na policiji i državnom odvjetniku da razjasne ovaj šokantan slučaj s odgovornim akterima u okrugu Friesland. Fokus je na ljudima koji su cijepljeni dok je medicinska sestra bila na dužnosti – rekla je Behrens. Medicinska sestra je od početka godine bila stalno zaposlena u centru za cijepljenje Friesland u Schortensu, a slučaj je izišao na vidjelo nakon što je priznala kolegi sve u subotu.

Vecernji.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više