
Mirna prosvjedna šetnja pod nazivom "Borba za život", organizirana je danas u Sarajevu.
Nezadovoljni izostankom adekvatnog odgovora nakon prethodnih prosvjeda, organizator pokret "Ženski marš-borba za život" današnjim okupljanjem želi još jednom uputiti vlastima i svim odgovornima apel da, kako su rekli, rade svoj posao.
Od državnih i federalnih parlamentaraca zahtijevaju smjenu Vijeća ministara BiH i Vlade FBiH te imenovanje novih saziva izvršne vlasti, koji će u roku od 14 dana predstaviti jasan i provodiv akcioni plan borbe protiv pandemije koronavirusa i upravljanja krizom.
Maja Gasal Vražalica, koja se obratila uime organizatora protesta, podsjetila je da su ranije vlastima dali rok do 13. travnja da reagiraju, nabave vakcine i ispune ostale uslove, ali se, kazala je, nitko nije oglasio.
Ona je također istaknula da prosvjedi nisu samo zbog vakcina, nego je riječ o prosvjedima "za dostojanstveniji život". Ističe da nije više bitno tko je vlast, a ko opozicija, ocjenjujući da se nijedna vlast nije bavila pandemijom.
Smatra također da u BiH kolaps zdravstvenog, obrazovnog i ekonomskog sistema nije tema o kojoj se govori, ne pronalaze se rješenja kako da se stanje popravi, "nego se govori o novim sukobima i ratovima".
Prisutnima se obratio i Bakir Nakaš, koji je ovom prilikom rekao da političari koji ne znaju nabaviti vakcine trebaju da se sklone, kako bi došli oni koji znaju.
"Bisera, ne kupuju se vakcine u marketu", "Igrate se države, Game over", "Mi nemamo Vladu, mi imamo samo osobe na platnom spisku", "Spavate li mirno", "Država nam je mjesto zločina", "Znate li koji nas talas Covid 19 ubija", "Hoću vakcine, neću lockdown nauštrb mog rada, nauštrb moje plate"... dio je natpisa sa transparenata.
notra.ba

