
Situacija s pandemijom koronavirusa u Bosni i Hercegovini i dalje ne jenjava, a svakodnevno se bilježi veliki broj novozaraženih, kao i umrlih.
U Novom Travniku cijepljenje je i dalje moguće prijavom na na web stranici Doma zdravlja putem aplikacije e-prijava CJEPIVO COVID – 19, tj. online ili kod izabranog liječnika, putem telefona, na jedan od sljedećih brojeva:
Od 00-24sata: 030/792-500 COVID-19
- Od 07-15 sati: 030/792-600 HES služba
- Od 00-24 sata: 030/793-071
- Od 00-24 sata: 030/795-085
- Od 07-15 sati: 030/795-084
- Od 07-15 sati: 030/793-000
Iz Doma zdravlja Novi Travnik naglašavaju da su prvotno cijepljeni zdravstvenici radnici koji su na prvoj liniji borbe protiv koronavirusa, a nakon zdravstvenih radnika prioritetni su štićenici staračkih domova, građani iznad 65 godina života koji su kronični bolesnici, kao i građani s posebnim potrebama. Prioritet su i građani koji se kreću u većim skupinama ili obavljaju poslove prilikom kojih je kontakt s velikim brojem ljudi nemogće izbjeći.
Građani su zainteresirani za cijepljenje, a pozivi na cijepljenje se raspoređuju po samim prijavama. Sam izbor cjepiva nije moguće birati, a bitno je naglasiti da se cijepiti može svatko i da je potpuno besplatno.
Jednako tako ukoliko se radi o manjim skupinama ljudi cijepljenje se obavlja u Domu zdravlja, a ukoliko se radi o većem broju građana cijepljenje se obavlja u dvorani Osnovne škole Novi Travnik kako se ne bi miješali zdravi i bolesni građani, te da se time ne bi dodatno dovodili u opasnost.
Također važno je napomenuti da su svi zdravstvenici djelatnici složni i usuglašeni da je cijepljenje jedini put pobjede nad pandemijom koronavirusa.
Notra.ba

