
Danas je u zgradi Vlade SBŽ održana sjednica Vlade na kojoj su donesene nove epidemiološke mjere za SBŽ.
Vlada je dozvolila ugostiteljima rad, a u zatvorenom prostoru smije biti 20 osoba uz pridržavanje epidemiloških mjera. Policijski sat ili zabrana kretanja je pomjerena na 21 sat.
Jednako donesene su sljedeće mjere:
- Srednjoškolci od ponedjeljka su i dalje na online nastavi
- Rad ugostiteljskih objekata moguć je na način da se omogućava usluživanje jela i pića u zatvorenom prostoru za one objekte koji ispune minimalne zahtjeve u pogledu zadanih epidemioloških mjera
- Stolovi moraju biti tako raspoređeni da je udaljenost između njih najmanje 3 metra od ivice do ivice stola
- Ograničen je broj osoba koje sjede za istim stolom na 4, a ukupan broj gostiju u zatvorenom prostoru ne može biti veći od 20 uz optimalnu prirodnu ventilaciju
- Zabranjuje se organizacija glazbe uživo kao i usluživanje gostiju koji ne sjede za stolom
Odluke na snagu stupaju već od sutra.
Notra.ba

