× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
sportske igre
ferro pack 2026 5 mj
kiseljak open 2025
  • Alarmantno

covid sator

Foto: screenshot

VIDEO

Zbog teške epidemiološke situacije i popunjenosti bolničkih kapaciteta, Županija Središnja Bosna je zatražio smještaj i liječenje pacijenata s najtežim oblicima bolesti izazvanim koronavirusom, u Kliničkim centrima Sarajevo i Mostar. Također, zaključkom Vlade, bolničke ustanove, u narednom razdoblju će čuvati policija, prenosi Federalna televizija.

Da je situacija alarmantna, svjedoče puni bolnički kapaciteti sa više od 150 pacijenata, uglavnom sa teškim kliničkim slikama, zbog čega su svi respiratori u ovom županiji zauzeti. Zbog toga je Zaključkom Vlade zatraženo da klinički centri preuzmu dio najtežih pacijenata.

Ministar zdravstva ŽSB  Anto Matić kazao je kako su iz Mostara dobili odgovorili da će preuzeti jedan dio pacijenata ako bude potrebno, kao i da su na revers poslali su dva respiratora u Bolnicu Nova Bila.

I građani su, kažu, prepušteni sami sebi. Traže pooštravanje mjera, ali i bolju kontrolu postojećih.

Upravo zbog velikog priliva pacijenata u bolnice i domove zdravlja, Vlada je zadužila Ministarstvo unutarnjih poslova da u narednom razdoblju, osigura policijsku zaštitu zdravstvenih ustanova. Ministar unutarnjih poslova ŽSB Feliks Vidović potvrdio je ovu informaciju za Notra.ba kazavši kako su zaštitu tražili ravnatelji bolnica te će se osiguranje vršiti po potrebi odnosno u dogovoru sa svakim ravnateljem ponaosob.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više