
Ravnateljica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) Sebija Izetbegović poručila je da je Krizni stožer te ustanove proglasio izvanredno stanje.
"S obzirom na trenutno stanje, Krizni stožer KCUS-a proglasio je vanredno stanje i donio jednoglasno odluku o povlačenju svih uposlenika sa godišnjih odmora kao i prekid korištenja godišnjih odmora do daljnjeg", navodi se u obavijesti Izetbegović.
Na liječenju od COVID-a u odjelima KCUS-a nalazi se čak 519 pacijenata.
Danas će o aktualnoj epidemiološkoj situaciji zasjedati Skupština Županije Sarajevo.
Klix.ba

