× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
sportske igre
ferro pack 2026 5 mj
kiseljak open 2025
  • MJERE VLADE ŽS

sara1221.png

Županija Sarajevo je u djelimičnom lockdownu koji je počeo sinoć u 20 sati, a završit će u ponedjeljak, 15. ožujka u 7 sati. Vlada ŽS, zbog porasta broja zaraženih, mjeru o dvodnevnom lockdownu donijela je 8. ožujka.

S ciljem suzbijanja širenja koronavirusa Vlada ŽS zabranila je rad pojedinim poslovnim subjektima, u prvom redu ugostiteljskim objektima i tržnim centrima.

Iako je kretanje građana dozvoljeno, osim u razdoblju od 23 do 5 sati, ulice glavnog grada jutros su poluprazne. Vidljivo je i da poslovni subjekti poštuju mjere koje je donijela Vlada, s obzirom da su kafići i trgovine u centru grada zatvorene.

S obzirom da je lockdown uveden samo na razini ŽS, očekuje se da će većina građana vikend provesti izvan grada, na obližnjim izletištima, planinama ili pak u drugim gradovima.

Zdravstveni radnici i Krizni stožer apeliraju na građane da kretanje svedu na minimum, ali i da poštuju sve epidemiološke mjere, da se drže propisane distance, nose zaštitne maske i da smanje socijalne kontakte.

U posljednja 24 sata u Županiji Sarajevo obrađeno je 1.776 uzoraka, od čega je 696 pozitivnih, a preminulo je 16 osoba.

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više