
"Ukras Novog Travnika" - Novotravničke mažoretkinje proslavile su danas svoj deseti rođendan posjetom načelniku Općine Novi Travnik, Stjepanu Duji. Mažoretkinje su posebnom koreografijom nastupile na trgu, a načelnik ih je darivao prigodnim cvijetom.
Uvodnim plesom ispred općine Novotravničke mažoretkinje uplesale su u jedanaestu godinu postojanja. Načelnik Dujo sve je djevojke darovao cvijetom, te ih pozvao na razgovor u prostorije općine.

Dujo je naglasio na važnost promoviranja Novog Travnika, ali i dao jasnu podršku mladim djevojkama koje su nebrojeni broj puta naš grad predstavile u najljepšem svjetlu.
Predsjednica udruge "Novotravničke mažoretkinje" i voditeljica Novotravničkih mažoretkinja, Nikolina Lukić zahvalila je načelniku na podršci prigodnim poklonom u ime svih djevojaka, te istaknula kako je potpora onome što rade dodatni vjetar u leđa za sve ono što dolazi u budućnosti.
"Deset godina se ne čini mnogo, ali to je pola mog života, te sam se uz Petru Franjić, potpredsjednicu udruge zaista posvetila trenizima. Bilo je uspona, padova, ali se uvijek pamti samo najbolje. Trudimo se na što ljepši način nositi ime Novog Travnika. Podrška načelnika nam znači doista puno, počevši od same lijepe riječi, pa onda i svega drugog što dolazi. Najvažnije je ipak osjećati se dobrodošlo i prihvaćeno u svom gradu.", izjavila je za Notru.ba predsjednica udruge "Novotravničke mažoretkinje", Nikolina Lukić.

Planova za budućnost je puno, ali ističe kako ipak sve ovisi od pandemije COVID-19. Nadaju se kako će uspjeti održati tradicionalni Božićni koncert "Zaplešimo Božiću", te da će uspjeti nastupiti na državnom i europskom prvenstvu.
Novotravničke mažoretkinje broje između 60 i 70 članica s različitim dobnim skupinama. One su primjer kako mladost treba predstavljati naš grad Novi Travnik, Lašvansku dolinu kao regiju i Bosnu i Hercegovinu kao državu.










KK/Notra.ba

