× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
ferro pack 2026 5 mj
sportske igre
  • PREZENTIRANI BROJNI PROBLEMI

transp120221.jpg

Danas su Ministarstvo civilnih poslova posjetili predstavnici Donorske mreže u BiH u sastavu: prof.dr. Halima Resić predsjednica Donorske mreže u BiH, prof.dr. Senaid Trnačević član UO Donorske mreže u BiH, Tomislav Žuljević predsjednik Udruge dijaliziranih i transplantiranih bolesnika F BiH i član UO DM u BiH i Adela Ćomić glasnogovornica i koordinatorica poslova u Donorskoj mreži BiH.

Ministrici Gudeljević su prezentirani brojni problemi s kojima se susreću pacijenti u BiH koji trebaju transplantaciju organa. Činjenica da u protekloj godini nije bilo niti jedne transplantacije u BiH oduzima svaku nadu pacijentima. Dr. Trnačević je naglasio: „Ne mogu da vjerujem da nismo svi na istoj strani u transplantaciji.“ Tomislav Žuljević koji je i sam prošao put transplantacije istakao je da želi da vrati vjeru pacijentima „kao što se i meni život vratio“. Iako već godinama traje javna kampanja za osnaživanje donorske mreže u BiH nisu napravljeni bitni pomaci koji bi olakšali život pacijentima i ubrzali njihov put ka novom životu. Za razliku od susjedne Hrvatske koja je jedna od vodećih zemalja u transplantaciji u BiH usprkos ljudstvu koje ima kapacitete da izvodi transplantacije, prostoru i opremi, BiH ima iznimno mali broj godišnjih transplantacija.

Ministrica Gudeljević je uputila riječi ohrabrenja predstavnicima Donorske mreže i obećala da će poduzeti sve što je u nadležnosti Ministarstva kako bi ojačala njihovu vidljivost i pomogla dizanju svijesti o ulozi i značaju donorstva. Ministrica Gudeljević je izrazila spremnost da Ministarstvo kontaktira i Španski transplantacioni institut koji je ujedno obavio i prvu obuku bh. stručnjaka za takozvani „španski model transplantacije“ i dodala da će web stranica Ministarstva biti uvijek otvorena za materijale koji se odnose na donorstvo kako bi i na taj način doprinijeli jačanju svijesti o značaju donorstva.

Predstavnici Donosrke mreže su zahvalili na prijemu i nadi koju je ministrica Gudeljević vratila jer je „čula, shvatila i prepoznala“ probleme sa kojima se suočavaju te dala “dodatnu motivaciju“ njihovu radu.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više