
Prve doze cjepiva protiv koronavirusa stigle su jutros u ovu zemlju, dan poslije Božića kako je bilo i najavljeno, a najavljena je i velika kampanja koja će promovirati imunizaciju u Hrvatskoj. Sve je to zasjenio skandal koji je napravio direktor Hrvatskog zavoda za javno zdravlje (HZJZ) Krunoslav Capak koji se slikao jutros sjedeći na kutiji sa cjepivima.
Obzirom da se radi o cjepivu kompanije Pfizer/BioNtech s kojom se mora rukovati veoma pažljivo i koja se mora skladištiti na minus 70 stupnjeva celzijusa, ovaj Capakov potez našao je na brojne osude javnosti u toj zemlji.
Među prvima je reagirala bivša premijerka Hrvatske Jadranka Kosor, koja je rekla da Capak očigledno misli da će sjedenjem na cjepivu potići da se izlegnu nove doze.
"Znači cjepiva protiv Covida 19 stigla je u sve države EU. Pa i u RH jer je RH članica EU. Nije viđeno u ostalih 26 da glavni epidemiolozi sjede na kutijama vakcinaa. Jer se tako neće izleći nove doze", napisala je Kosor na Twitteru.
Također i poslanica u Saboru i političarka Dalija Orešković dala je svoj komentar na ovakvo ponašanje direktora HZJZ-a sa primjedbom da je ovako ponašanje "neprimjreno".
"Kada bih ja npr. napisala da ova fotografija zaslužuje visoko mjesto na natjecanju za titulu kreten godine, bio bi to krajnje neprimjeren način javnog komuniciranja koji zaslužuje osudu. No da mi kao društvo reagiramo na neprimjereno, onaj koji se ovako uslikao bio bi smijenjen", napisala je Orešković.
Rijetki su, ipak, stali u Capakovu obranu. Pomoćnica direktora HZJZ-a, Marija Bubaš, pokušala je svog nadređenog opravdati navodeći da se radi o praznoj kutiji.
“Gospodin Capak sjedio je na praznoj kutiji. Nitko nije toliko neodgovoran da bi sjedio na tako osjetljivom cjepivu koje je najvažnija stvar u državi”, rekla je Bubaš. Inače, spornu fotografiju HZJZ u međuvremenu je izbrisao iz priopćenja sa svoje stranice.
Obzirom da se radi o cjepivu kompanije Pfizer/BioNtech s kojom se mora rukovati veoma pažljivo i koja se mora skladištiti na minus 70 stupnjeva celzijusa, ovaj Capakov potez našao je na brojne osude javnosti u toj zemlji.
Među prvima je reagirala bivša premijerka Hrvatske Jadranka Kosor, koja je rekla da Capak očigledno misli da će sjedenjem na cjepivu potići da se izlegnu nove doze.
"Znači cjepiva protiv Covida 19 stigla je u sve države EU. Pa i u RH jer je RH članica EU. Nije viđeno u ostalih 26 da glavni epidemiolozi sjede na kutijama vakcinaa. Jer se tako neće izleći nove doze", napisala je Kosor na Twitteru.
Također i poslanica u Saboru i političarka Dalija Orešković dala je svoj komentar na ovakvo ponašanje direktora HZJZ-a sa primjedbom da je ovako ponašanje "neprimjreno".
"Kada bih ja npr. napisala da ova fotografija zaslužuje visoko mjesto na natjecanju za titulu kreten godine, bio bi to krajnje neprimjeren način javnog komuniciranja koji zaslužuje osudu. No da mi kao društvo reagiramo na neprimjereno, onaj koji se ovako uslikao bio bi smijenjen", napisala je Orešković.
Rijetki su, ipak, stali u Capakovu obranu. Pomoćnica direktora HZJZ-a, Marija Bubaš, pokušala je svog nadređenog opravdati navodeći da se radi o praznoj kutiji.
“Gospodin Capak sjedio je na praznoj kutiji. Nitko nije toliko neodgovoran da bi sjedio na tako osjetljivom cjepivu koje je najvažnija stvar u državi”, rekla je Bubaš. Inače, spornu fotografiju HZJZ u međuvremenu je izbrisao iz priopćenja sa svoje stranice.
Klix.ba

